TOP 20 tinklalaidžių apie tvarumą

Kiekvieną dieną vis labiau populiarėjančios tinklalaidės tampa ne tik puikiu laiko praleidimo būdu, bet neretai būna ir įkvėpimo šaltiniu, edukuoja įvairiomis temomis, tarp jų ir tvarumo. Kad tinklalaidžių gausoje nepasimestumėte, dalinamės TOP 20 tinklalaidžių lietuvių ir anglų kalbomis apie tvarumą, kurios bus ne tik įdomios, bet ir nesunkiai perklausomos dienos eigoje.

TOP 6 tinklalaidės lietuvių kalba

1. Penki kilometrai

Valandos trukmės tinklalaidės, įrašomos vaikštant net ir ne pačiu maloniausiu oru su įvairiais pašnekovais – nuo mokslininkų ir filosofų iki menininkų, su kuriais kalbama apie keliones, žmones ir jų išgyvenimus, tokius kaip ekologinis nerimas ir pan. Įspėjimas – įkvepia daugiau vaikščioti.

2. Tvari Lietuva

Šiek tiek provokuojančios tinklalaidės, trunkančios iki pusės valandos, įvairiomis ir nepatogiomis tvarumo temomis – nuo svirplių sąmokslo teorijos iki šventinių pirkinių ir dar daugiau.

3. Vienkartinė planeta

Pusvalandį trunkantys pokalbiai apie viską, kas susiję su mūsų planeta ir jos ištekliais: anglies dvideginio emisijas, klimato rizikas, įvairias energijas ir reformas.

4. Išpakuota

Šiuo metu nebekuriama, tačiau labai dinamiška tinklalaidė, kurioje moksliniai faktai pateikimi paprasta ir suprantama kalba. Be to, temos apžvelgiamos plačiai, ieškomi ir pateikiami įvairūs faktai, netrūksta ir kritikos prieskonio. Iki šiol sukurtus epizodus vis dar galite rasti internete.

5. Mažiau yra daugiau

Taip pat nebekuriama, bet vis dar galite perklausyti senuosius epizodus apie taršą, greitąją madą, vidinį ir išorinį minimalizmus. Laidos labai jaukios ir lengvai klausomos, tad laikas tikrai neprailgs.

6. Planet Positive

Nauja tinklalaidė lietuviškųjų sąraše. Kiekvieną mėnesį kalbiname porą verslo tvarumo ekspertų, kurie dalinasi savo patirtimi ir patarimais. Jaukūs pokalbiai apie svarbias temas tikrai neprailgs klausantis, nes informacija pateikiama paprastai ir suprantamai. Kviečiame paklausyti!

TOP 14 tinklalaidžių anglų kalba

7. Triple Top Line Podcast 

Tinklalaidės, kuriose kartu su sėkmingais tarptautinių startuolių kūrėjais kalbasi laidos kūrėjai – lietuviai. Tinklalaidėje kalbama apie žmonių, planetos ir pelno suderinimą versle ir startuoliuose, tvarumą ir kitas temas.

8. Inner Green Deal

Pakankamai neilgi pokalbiai su įvairiais lyderiais apie jų verslus, tvarumą, veiksmus jo link. Puikus įkvėpimo šaltinis, nes tvarumas prasideda būtent nuo mūsų vidaus.

9. TED Climate

Pamėgtas TED pokalbių formatas tik kaip pats pavadinimas išduoda, tinklalaidžių tema – klimatas ir jo kaita. Tinklalaidžių kūrėjai moko ne tik tapti tvaresniais, bet ir pataria, kaip nepasiklysti šiame kelyje.

10. The Climate Question by BBC

BBC kuriami epizodai, trunkantys iki pusvalandžio, apie klimatą ir su juo susijusias temas. Pamėgtas TED pokalbių formatas tik kaip pats pavadinimas išduoda, tinklalaidžių tema – klimatas ir jo kaita. Tinklalaidžių kūrėjai moko ne tik tapti tvaresniais, bet ir pataria, kaip nepasiklysti šiame kelyje.

11. Sustainability Champions 

Įkvepiantys pokalbiai su žmonėmis, puoselėjančiais tvarumą tiek versle, tiek asmeniniuose gyvenimuose.

12. Planet A – Talks on Climate Change

Iki valandos trukmės diskusijos su realiais problemų sprendimais, tvaraus gyvenimo link.

13. Climate Positive 

Dar viena tinklalaidė apie tvarumą, tačiau šioje rasite daugiau informacijos apie pozityvius klimato pokyčius ateityje bei patarimus, kaip judėti teigiamų pokyčių link.

14. The Sustainable Jungle Podcast 

Diskusijos tipo pokalbiai apie įvairias temas, su kiekvieną kartą skirtingais kviestiniais svečiais.

15. Purpose 360 

Įkvepiančios tinklalaidės verslo atstovams apie prasmės paiškas verslo kūrime, tvaraus verslo iššūkius ir problemas bei jų sprendimo būdus.

16. The Minimalists 

,,New York Times” bestselerių autorių kuriama tinklalaidė apie vartotojiškumą ir psichologinę sveikatą.

17. The EY Sustainability Matters

Iki pusės valandos trunkančios tinklalaidės, kuriose tvarumas pateikiamas kaip vienas iš verslo iššūkių. Jose kalbama apie pagrindines rizikas ir galimybes per socialinę, įstatiminę ir tvarumo perspektyvą.

18. How to save a planet

Įvairios trukmės tinklalaidė apie, žinoma, tvarumą. Kaip išlipti iš chaoso, kurį patys susikuriame? – tai pagrindinis aptarinėjamas klausimas šiuose pokalbiuose. Kaip patys kūrėjai teigia, jų pokalbiai skirti ne sukrėsti žmones, bet parodyti kiek kitokią tvaraus gyvenimo pusę ir įkvėpti klausytojus negąsdinantiems pokyčiams.

19. SDG Insider 

Daugiausia trumpos tinklalaidės, skirtos padėti verslui ir jo atstovams rasti balansą tarp globalinių ir savo verslo tvarumo tikslų. Šios tinklalaidės pagrindas yra šešios temos, kuriose susifokusuojama į realaus gyvenimo scenarijus, įžvalgų dalinimąsi ir patarimus iš savo srities ekspertų lūpų.

20. ESG Voices

Apie pusvalandžio trukmės tinklalaidės kiek rimtesnėmis temomis. Kaip pačių kūrėjų teigiama, pokalbiuose bus apžvelgiami ESG (angl. – Environmental, social, and corporate governance) iššūkiai, susiję su verslo vystymu ir kitais aspektais.

Nors tinklalaidžių anglų kalba kuriama kur kas daugiau, kviečiame pirmiausia perklausyti mūsų, lietuvių kūrėjų, darbų. Įvairiuose epizoduose rasite informacijos ne tik apie patį tvarumą, bet ir kitus aspektus – nerimą, saviįtaigą, sėkmę ir kitus, mus veikiančius, dalykus. Be to, tvarumas glaudžiai susijęs su mūsų pačių sąmoningumu ir asmeniniu augimu, tad kitų istorijos gali įkvėpti ir užvesti ant reikiamo kelio.

Gero klausymo!